Reklama w Mapach Google

Kto z nas nie korzystał z Map Google w celu wyszukania różnego rodzaju adresów lub wskazówek dojazdu? Dziennie milony osób na całym świecie wyszukuje, przegląda lub zwiedza z pomocą technologii Street View bliższe lub dalsze okolice właśnie na Mapach Google. Jest to idealne miejsce do promocji Twojej firmy, będąc widoczny w Mapach Google klient również znajdzie Twoją firmę w wyszukiwarce Google.

Dlaczego w Mapach Google?

Gdyż jest to całkowicie bezpłatny produkt, nie płacisz nic za dodanie swojej firmy i adresu strony www. Poza tym klient dzięki widoczności Twojej firmy w Mapach Google w łatwy sposób trafi do Ciebie dzięki wskazówkom dojazdu z każdego miejsca w którym się obecnie znajduje. I co najważniejsze, Mapy Google są naturalnym elementem wyszukiwania lokalnego do różnego rodzaju zapytań w  wyszukiwarce Google.

Umieść swoją firmę w serwisie Mapy Google

Wchodząc na stronę maps.google.pl kliknij odnośnik „Umieść swoją firmę w serwisie Mapy Google” , następnie zaloguj się na swoje konto w Google ( jeśli jeszcze nie posiadasz konta w Google musisz je utworzyć). Wybierz kraj, wprowadź nr telefonu i kliknij odnośnik: „Znajdź informacje o firmie” i dalszej kolejności uzupełnij dane kontaktowe do Twojej firmy takie jak:
• adres siedziby,
• nr. telefonu,
• adres strony www,
• e-mail,
• godziny pracy,
• dostępne sposoby płatności,
• zdjęcia,
• filmy na YouTube,
 Street View Trusted
• inne.

Na mapie pojawi się punkt pokazujący lokalizację Twojej firmy (zaokrąglony wykrzyknik), jeśli dany punkt jest źle zlokalizowany możesz go dopasować klikając na odnośnik: „Popraw nieprawidłową lokalizację znacznika”
Warto również dodać kilka słów kluczowych które określają Twoją działalność w miejscu kategorii klikając na odnośnik: „Dodaj inną kategorię”
Na koniec musisz zweryfikować autentyczność Twojego wpisu. Zrobisz to za pomocą kartki z pinem wysłanej na Twój adres, lub weryfikacji telefonicznej bądź sms-owej. Po otrzymaniu 6-cyfrowego pinu wprowadź go na stronie podsumowania i kliknij „OK”

Od tej chwili Twoja firma będzie widoczna w Mapach Google oraz wyszukiwarce Google.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.