Usługa Street View Trusted jest wizytówką zarówno wnętrza jak i całości Twojej firmy. Jak każdy przedsiębiorca, na pewno dbasz o to, by każdy szczegół Twoich usług czy produktów był jak najwyższej jakości. Do wykonania mojej usługi również podchodzę w profesjonalny sposób. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom co do jakości zdjęć i ogólnej prezentacji wizytówki Street View przygotowałem praktyczny poradnik dla tych, którzy mają zamiar skorzystać z usług rekomendowanego fotografa. A więc zaczynajmy.

Po ustaleniu terminu sesji zdjęciowej, należy fotografowany lokal uprzątnąć z niepotrzebnych rzeczy i zadbać o jak najschludniejszy i najładniejszy wystrój miejsca. Wszystko to, co nie chcielibyśmy by klient zobaczył, nie może być widoczne. Potraktujmy sesję fotograficzną jak wybór zdjęć do najlepszego folderu reklamowego, gdyż…tak w rzeczywistości jest. Street View Trusted dotrze do tysięcy potencjalnych klientów.

W pierwszej kolejności wykonuję panoramę 3m przed wejściem do lokalu (warto pomyśleć o tym, że to pierwsze zetknięcie się z naszym lokalem i również zadbać o to miejsce). Następna panorama 1 m przed wejściem, pozostałe wewnątrz lokalu maksymalnie co 4, 6 m.

Są to zdjęcia o bardzo wysokiej rozdzielczości, na których widać zarówno dyplomy, obrazy czy kwiaty, jak i kurz na półce, szczotkę na wierzchu czy plamę na stole. Tak więc

pamiętaj aby zadbać o:

  • oświetlenie, aby nie było np. przepalonych żarówek,
  • kwiaty, czy są świeże czy powinny być zmienione,
  • kurz, nie powinno go być nigdzie ze względów oczywistych,
  • materiały takie jak obrusy, zasłony, powinny być wyprasowane,
  • rzeczy niepotrzebne np. na barze, które są praktyczne na co dzień, są niepotrzebne podczas robienia zdjęć,
  • szyby, lustra, czyste dają więcej światła,
  • podłoga dobrze żeby była uprzątnięta i wypastowana.

 

Ogólna czystość lokalu jest znacznie lepiej odbierana przez odwiedzających, a również wpływa na postrzeganie całości firmy. Zadbajmy o to, by zdjęcia przykuwały oko, warto poświęcić trochę czasu i wysiłku by wnętrze budziło zachwyt. Innym powodem dla którego trzeba to zrobić samemu odpowiednio wcześnie jest to, że zdjęcia nie będą poddawane dalszej obróbce w programie komputerowym (np. photoshop), nie ma możliwości usunięcia czegoś z wirtualnego spaceru po zrobieniu zdjęć.

Ostatnim etapem sesji Street View Trusted jest wykonanie zdjęć POI, tutaj również zaczynam od zewnętrznej części Twojej firmy, wykonując szerokie ujęcia wejścia, szyldu, elewacji. W następnej kolejności robię zdjęcia wewnątrz. Na życzenie mogę zrobić dodatkowe zdjęcia uzupełniające do Twojej wizytówki Google, np. rzeczy, które są poza wystrojem lokalu, a które chciałbyś pokazać klientowi. I oczywiście wszelkie prawa do w/w zdjęć otrzymujesz na własność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.